PROBIT PB 340 MUST BITUUMENVÄRV

Kirjeldus

Probit PB 340 must homogeenne bituumenvärv. See peab vastu lahjendavatele hapetele ja leelistele ning seda kasutatakse teraskonstruktsioonide, valupaakide, torude, sildade kaitsekihiks ning kõigiks tehase hooldustöödeks.

Kasutamine

Enne kasutamist segage korralikult. Kandke peale harjaga, pihustades või sisse kastes. Katvus on 7-10 m2 liitri kohta, sõltuvalt töödeldavast pinnast. Soovitatav on peale kanda vähemalt kaks kihti Probit PB 340 musta bituumenvärvi. Kuivamise aeg on kaks kuni viis tundi.

Pindade ettevalmistamine:

  1. paljad mittepoorsed pinnad – kogu mustus ja rasv tuleb eemaldada;
  2. igasugused varasema bituumenkattega pinnad – kogu mustus, rasv ja lahtine kattematerjal tuleb pesemise teel või muul sobival moel eemaldada. Kõik metallist aluspinna haljad kohad tuleb enne üldise katte pealekandmist Probit PB 340 musta bituumenvärviga kohtkruntida.
  3. poorsed pinnad – kogu mustus ja tolm tuleb põhjaliku harjamise teel eemaldada ja kõik kergelt külgekleepunud materjalitükid tuleb ära võtta. Poorsete pindade pesemine puhul tuleb olla tähelepanelik, et veele jäetakse piisavalt aega täielikult aurustuda.

Värvkatte paigaldamine:

Kõigil pindadel peab laskma enne ettevalmistamist ära kuivada. Niiske ilmaga või muudes niisketes tingimustes ei tohi värvi peale kanda.

  • Mittepoorsele pinnale kandmine – kandke peale täiskiht, soovitatavalt harjaga, määrides aine hoolikalt poorse pinna sisse ja jälgides, et saavutataks soovitatava katvusega katkematu ühtlane kile. Tuleb hoolikalt jälgida, et kõik süvendid, servad, liitekohad, elementide ühenduskohad, neetide ja poltide pead ning mutrid saaksid põhjaliku katte. Järgmist kihti ei tohi enne peale kanda kui eelmine on korralikult ära kuivanud.
  • Pealekandmine poorsele pinnale – selliste materjalide puhul on vaja vähemalt kaht kihti: teine kiht tuleb peale kanda niipea kui esimene on kuivanud. Kui algne aluspind oli väga poorne, siis tuleb kasutada lisa-krundikihti.

Pakend

Probit PB 340 must bituumenvärv on saadaval 2,5-, 5-, 25. ja 200-liitrites tünnides ja 1000-liitristes vaatides.

Omadused

Eritihedus0,9

Säilitamine

Kaitske külmumise eest. Sobivates hoiutingimustes ja suletuks jäetud konteinerites säilib Probit PB 340 must bituumenvärv kasutuskõlblikuna 6 kuud.